Nowoczesne i minimalistyczne wyposażenie kuchni – AGD

Kupiłeś lub wynająłeś nowe, nieurządzone mieszkanie? Stoi przed Tobą spore wyzwanie. Kuchnia, a dokładniej cały sprzęt potrzebny do jej urządzenia to ogromny wydatek. Lepiej dobrze zaplanować przyszłe zakupy, by cieszyć się wygodnym, funkcjonalnym i pięknym pomieszczeniem, w którym oprócz wspólnego przygotowywania posiłków i ich spożywania – będzie się po prostu miło spędzać czas. W końcu kuchnia to centrum życia domowego i trzeba o nią zadbać! Nowoczesne wnętrza obecnie kojarzone są z minimalizmem. Całkiem słusznie! Eliminując niepotrzebne i zbędne rzeczy już na początku – można uzyskać dużo lepszy wizualnie efekt. Co więcej, oszczędność zauważymy, gdy na naszym koncie zostanie sporo złotówek. Zobaczcie, jakie sprzęty kupić, a jakich unikać.

 

Urządzenia sprawdzające się w nowoczesnej kuchni – blendery, sokowirówki i wyciskarki

 

Oprócz podstawowego wyposażenia kuchennego w postaci garnków, talerzy czy sztućców, chciałbym wyróżnić urządzenia, które niskim kosztem znacznie ułatwiają przygotowanie ulubionych potraw. Sokowirówka niegdyś była drogim urządzeniem i niezbyt wydajnym. Obecnie sokowirówki i wyciskarki to topowe urządzenia, które dadzą dobrej jakości sok. Oczywiście oba typy różnią się – sokowirówka szybciej jest w stanie przerobić surowiec w sok, jednak przy dość słabej wydajności. Wyciskarka jest dokładniejsza, jednak wyciśnięcie takiej samej ilości materiału sokowirówce zajmuje dużo mniej czasu. Co więcej, wyciskarki są urządzeniami droższymi! Blendery od lat pomagają w przygotowaniu zup kremów czy ciast – to idealny sprzęt do kuchni – niedrogi, funkcjonalny i niezawodny.

 

Postaw na funkcjonalność

 

Jak zminimalizować ilość sprzętów i robotów kuchennych? Często konsumenci są kuszeni przez producentów niesamowitymi rozwiązaniami, dzięki którym urządzenia mają w sobie „sto pięćdziesiąt” funkcji.Oczywiście mówi się wtedy o niesamowitej oszczędności – no bo przecież za “jedyne parę tysięcy” złotych otrzymamy robota, który zrobi wszystko. W porządku, istnieją takie urządzenia, ale większość z nas nie potrzebuje robota, który zrobi za nas wszystko. Większość z funkcji takiego robota prawdopodobnie nie zostanie użyta częściej niż parę razy do roku. Poza tym, im więcej funkcji urządzenia – tym jego wyższa cena i większa awaryjność. Duży budżet eliminuje ten problem, jednak nie jest to takie proste. Po co nam funkcja szatkowania, skoro w większości przypadków w pracach kuchennych wystarczy blender czy mikser z wymiennnymi końcówkami? Jeśli rzeczywiście uwielbiasz pić codziennie rano świeżo wyciskany sok – kup sokowirówkę lub wyciskarkę, ale nie oznacza to, że od razu do tego będzie potrzebny samoczyszczący się robot z pseudo potrzebnymi opcjami. Często zakup 3 robotów, które w sumie będą kosztować niecały tysiąc złotych, wystarczy w codziennym użytkowaniu.

 

Rozmieszczenie urządzeń a ergonomia

 

Mikrofalówka, blender, garnki czy czy inne elementy wyposażenia kuchni i AGD powinny być odpowiednio rozmieszczone w kuchni. Ergonomia jest tutaj bardzo istotna. Zbyt duże zagracenie pomieszczenia skutkuje pogorszeniem jakości jego użytkowania. Jeśli w domu w kuchni rządzi jedna osoba – dajmy jej rozmieścić wszystkie rzeczy według jej upodobania. Wszystkie urządzenia muszą odpowiadać potrzebom domowników. Masz dużą rodzinę, która lubi koktajle? Kup duży mikser i od razu warto pomyśleć o nowej zmywarce, która poradzi sobie ze sporymi ilościami naczyń.

 

 

 

Przypisane w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *