Kącik jadalniany – jak go zorganizować?

W każdym domu jest miejsce, w którym znajdzie się nawet niewielki stół jadalniany. Może to być wydzielona przestrzeń w ramach pokoju dziennego, ale może to być też stół, który znajduje się bezpośrednio w kuchni. Jest to ważne miejsce, gdyż jadalnia często też pełni funkcję reprezentacyjną, gdzie ugaszczamy osoby, które nas odwiedzają. W jaki sposób zaaranżować tę przestrzeń, aby była wygodna i estetyczna?

Jednym z ważniejszych elementów jest stół

Stoły debowe stanowią jeden z podstawowych elementów, jakie w takiej jadalni powinny się znaleźć. Stół wykonany z litego drewna będzie solidny i wytrzymały, co również ma spore znaczenie, gdyż za pewne będzie intensywnie użytkowany. Wybierając stoły dębowe producent najlepiej od razu pomyśleć o tym, jakie krzesła będzie można do takiego stołu dobrać. Mogą to być krzesła drewniane bez żadnej tapicerki, ale bardziej komfortowe będą te z tapicerowanym siedziskiem lub też tapicerowanym siedziskiem i oparciem. Stół drewniany może być utrzymany w prostym, nowoczesnym stylu, ale może też posiadać dodatkowe rzeźbienia i dekoracje, które dodadzą mu klasycznego szyku- podobnie zresztą jak krzesła. Pamiętajmy, aby wybierane przez nas stoły dębowe producent posiadały kształt dopasowany do posiadanej przez nas przestrzeni. Możemy zdecydować się na stół okrągły, prostokątny lub kwadratowy.

Bardzo funkcjonalny stół rozkładany

Takie stoły również znajdziemy na rynku i naprawdę sprawdzają się one w codziennej praktyce. W zwykłe, powszednie dni stół może być złożony, aby nie zajmował zbyt wiele miejsca i nie ograniczał naszej przestrzeni. Natomiast w momencie, kiedy spodziewamy się gości możemy go rozłożyć tak, aby wszyscy mogli się zmieścić. Tą część blatu, którą się rozkłada, zazwyczaj można schować we wnętrzu stołu tak, aby jej przechowywanie było komfortowe w momencie, kiedy z niej nie korzystamy. Stół rozkładany będzie doskonałym rozwiązaniem w mieszkaniach, gdzie wielkość mebli ma ogromne znaczenie ze względu na ograniczony metraż.

Przypisane w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *