Aranżacja kuchni w lokalu gastronomicznym to nie lada wyzwanie

Nawet jeśli już kiedyś zajmowaliśmy się aranżacją swojej własnej kuchni w mieszkaniu, zaprojektowanie kuchni w lokalu gastronomicznym na pewno będzie dla nas sporym wyzwaniem. Mimo wszystko skala jest inna, ale też wyposażenie będzie się bardzo mocno różnić.

Mając jednak rozeznanie w branży, na pewno łatwiej będzie nam skompletować wszelkie piece, kuchenki oraz stoły gastronomiczne, które w największym stopniu sprawiają, że taka kuchnia nie przypomina domowej, jest większa i bardziej komfortowa do gotowania przez kilku kucharzy jednocześnie. Zaczynając jednak od początku i wybierając odpowiedni materiał na wykończenie tego wnętrza- wybierajmy rozsądnie i postawmy na płytki ceramiczne do kuchni, które:

– Będą wyjątkowo wytrzymałe, szczególnie jeśli zwrócimy uwagę na to, aby miały odpowiednio wysoką klasę ścieralności. Takie płytki- a może nawet i terakota- zbyt szybko się nie wytrą nawet w takim miejscu jak kuchnia, gdzie to natężenie ruchu użytkowników może być wysokie.

– Będą trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

– Będą doskonale opierały się wilgoci- pamiętajmy, że w kuchni często coś się może rozlać, a płytki zdecydowanie najlepiej radzą sobie z wilgocią spośród wszystkich dostępnych na rynku materiałów wykończeniowych.

Ważne, aby zadbać o każdy szczegół

Możemy zdecydować się na ułożenie tego samego rodzaju płytek zarówno na podłodze, jak i na ścianach, ewentualnie możemy połączyć dwa rodzaje ceramiki. Obok płytek, spore znaczenie ma też wyposażenie, jakie się tutaj znajdzie, a więc na przykład baterie zlewozmywakowe. Decydując się na zakup tych elementów koniecznie sprawdźmy wyposażenie Novellini- nowoczesne, ale i naprawdę solidnie wykonane. Musimy mieć bowiem na względzie, że zlewozmywak będzie tutaj intensywnie użytkowany- nawet jeśli w kuchni znajdzie się zmywarka. Nie mniej ważna jest stylistyka takiej baterii, a także jej dodatkowe funkcje, takie jak chociażby wyciągana wylewka, która pozwala komfortowo zmywać nawet duże ilości naczyń.

https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/

Przypisane w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *