Blog

Aranżacja kuchni w lokalu gastronomicznym to nie lada wyzwanie

Nawet jeśli już kiedyś zajmowaliśmy się aranżacją swojej własnej kuchni w mieszkaniu, zaprojektowanie kuchni w lokalu gastronomicznym na pewno będzie dla nas sporym wyzwaniem. Mimo wszystko skala jest inna, ale też wyposażenie będzie się bardzo mocno różnić. Czytaj dalej „Aranżacja kuchni w lokalu gastronomicznym to nie lada wyzwanie”

Restauracja, która jest chętnie odwiedzana przez gości

restauracja

Prowadzenie restauracji nie jest łatwym zadaniem, zanim jednak się wystartuje z jakimkolwiek lokalem- trzeba przemyśleć sposób jego aranżacji oraz przedyskutować, jaki ma on mieć charakter i jaka będzie jego wizja. Czytaj dalej „Restauracja, która jest chętnie odwiedzana przez gości”

Randkowe stylizacje

randka

Randka to przyjemne wydarzenie, na które oczekujemy z niecierpliwością, jednak często to oczekiwanie jest mieszaniną radości i niepokoju. Każdy chce na randce, zwłaszcza pierwszej, wypaść jak najlepiej. Stara się ukryć swoje wady i podkreślać zalety. Jednym z elementów, na który w dużej mierze zwracamy uwagę jest wygląd i odpowiedni ubiór. Wybierając stylizację na randkę powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, aby ubiór dopasować do sytuacji. Ubranie szpilek na piknik, to bardzo zły pomysł – wygląda to niezwykle komicznie i jest bardzo niewygodne. Wybierając nieodpowiedni strój możemy nie tylko wypaść niekorzystanie, ale zamiast wzbudzić podziw i zainteresowanie – staniemy się obiektem kpin. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto skorzystać z kilku poniższych podpowiedzi. Czytaj dalej „Randkowe stylizacje”

Moja ulubiona regionalna potrawa to…

Jagoda: będąc na Podkarpaciu spróbowałam dania, które mnie oczarowało. Oczarowało podwójnie, bo było ono niezwykle proste w wykonaniu. Było to coś na wzór racuchów. Tyle, że racuchy te były z ziemniaków. Najpierw ziemniaki były gotowane, a następnie tłuczone. Podsmażony boczek był wsypywany do ziemniaków, dodawano jajko i trochę mąki zwykłej i mąki ziemniaczanej, wszystko razem wymieszane formowane w placuszki, które następnie obtaczano w mące i smażono. Danie w zasadzie banalnie proste i bardzo ekonomiczne, ale ma niesamowity smak. Od czasu, gdy je pierwszy raz spróbowałam regularnie co kilka tygodniu serwuję je mojej rodzinie. Wszyscy wcinają, aż im się uszy trzęsą. Czytaj dalej „Moja ulubiona regionalna potrawa to…”

Kącik jadalniany – jak go zorganizować?

W każdym domu jest miejsce, w którym znajdzie się nawet niewielki stół jadalniany. Może to być wydzielona przestrzeń w ramach pokoju dziennego, ale może to być też stół, który znajduje się bezpośrednio w kuchni. Jest to ważne miejsce, gdyż jadalnia często też pełni funkcję reprezentacyjną, gdzie ugaszczamy osoby, które nas odwiedzają. W jaki sposób zaaranżować tę przestrzeń, aby była wygodna i estetyczna? Czytaj dalej „Kącik jadalniany – jak go zorganizować?”

Lokalizacji, czyli krok do sukcesu firmy gastronomicznej

Każdy kto zakłada własną działalność gospodarczą myśli, o tym jakie działania powinien podjąć, aby jego firma odniosła sukces. Nie ma sprawdzonego przepisu na powodzenie w biznesie. Każdy opracowuje swoje własne rozwiązania. Rozwiązania te zależne są rodzaju prowadzonej działalności oraz branży, w której działa firma. Jest wiele mniej i bardziej oczywistych czynników wpływających na powodzenie lub niepowodzenie firmy. Jednym z takich czynników, których nie kiedy nie biorą pod uwagę firmy jest lokalizacja. Czytaj dalej „Lokalizacji, czyli krok do sukcesu firmy gastronomicznej”

Zdrowie z natury

Kiedy łapie nas przeziębienie sięgamy po witaminę C w tabletkach, gdy chcemy wzmocnić włosy zażywamy kompleks witamin B, problemy z podwyższonym ciśnieniem – tabletki na jego obniżenie, chore gardło – syrop, gorączka – antybiotyki. Przywykliśmy do stosowania sztucznych leków i suplementów diety zawsze wtedy, gdy w naszym organizmie pojawiają się nie chciane stany. Tymczasem już nasze prababki umiały radzić sobie z wieloma schorzeniami i chorobami stosując wyłącznie pochodzące z natury składniki. Owoce, warzywa i zioła mogą stać się skuteczną metodą walki z naszymi dolegliwościami. Jeśli tylko damy im szanse i przestaniemy wierzyć w cudowne właściwości tabletek. Czytaj dalej „Zdrowie z natury”

Nowoczesne i minimalistyczne wyposażenie kuchni – AGD

Kupiłeś lub wynająłeś nowe, nieurządzone mieszkanie? Stoi przed Tobą spore wyzwanie. Kuchnia, a dokładniej cały sprzęt potrzebny do jej urządzenia to ogromny wydatek. Lepiej dobrze zaplanować przyszłe zakupy, by cieszyć się wygodnym, funkcjonalnym i pięknym pomieszczeniem, w którym oprócz wspólnego przygotowywania posiłków i ich spożywania – będzie się po prostu miło spędzać czas. W końcu kuchnia to centrum życia domowego i trzeba o nią zadbać! Nowoczesne wnętrza obecnie kojarzone są z minimalizmem. Całkiem słusznie! Eliminując niepotrzebne i zbędne rzeczy już na początku – można uzyskać dużo lepszy wizualnie efekt. Co więcej, oszczędność zauważymy, gdy na naszym koncie zostanie sporo złotówek. Zobaczcie, jakie sprzęty kupić, a jakich unikać. Czytaj dalej „Nowoczesne i minimalistyczne wyposażenie kuchni – AGD”

Jak wybrać dzbanek filtrujący?

Woda to podstawowe medium, które jest potrzebne właściwie w każdym aspekcie życia. Woda to przecież podstawa, jeśli chcemy normalnie funkcjonować. Co najważniejsze, musi być czysta. Oczywiście oczyszczenie wody wodociągowej jest na tyle duże i dokładne, że nadaje się nie tylko do celów higienicznych, ale jest także zdatna do picia. W trosce o zdrowie i swoją kieszeń Polacy przez ostatnie lata zaczęli kupować coraz więcej urządzeń filtracyjnych – butelki, dzabnki, a także baterie bezpośrednio montowane w kuchni. Jak wygląda kwestia finansowa wody przefiltrowanej w porównaniu do butelek? Ile konkretnie kosztuje dzbanek czy butelka filtracyjna? Czy urządzenia są tanie w eksploatacji i czy są ekologiczne? Czytaj dalej „Jak wybrać dzbanek filtrujący?”