Blog

Kącik jadalniany – jak go zorganizować?

W każdym domu jest miejsce, w którym znajdzie się nawet niewielki stół jadalniany. Może to być wydzielona przestrzeń w ramach pokoju dziennego, ale może to być też stół, który znajduje się bezpośrednio w kuchni. Jest to ważne miejsce, gdyż jadalnia często też pełni funkcję reprezentacyjną, gdzie ugaszczamy osoby, które nas odwiedzają. W jaki sposób zaaranżować tę przestrzeń, aby była wygodna i estetyczna? Czytaj dalej „Kącik jadalniany – jak go zorganizować?”

Lokalizacji, czyli krok do sukcesu firmy gastronomicznej

Każdy kto zakłada własną działalność gospodarczą myśli, o tym jakie działania powinien podjąć, aby jego firma odniosła sukces. Nie ma sprawdzonego przepisu na powodzenie w biznesie. Każdy opracowuje swoje własne rozwiązania. Rozwiązania te zależne są rodzaju prowadzonej działalności oraz branży, w której działa firma. Jest wiele mniej i bardziej oczywistych czynników wpływających na powodzenie lub niepowodzenie firmy. Jednym z takich czynników, których nie kiedy nie biorą pod uwagę firmy jest lokalizacja. Czytaj dalej „Lokalizacji, czyli krok do sukcesu firmy gastronomicznej”

Zdrowie z natury

Kiedy łapie nas przeziębienie sięgamy po witaminę C w tabletkach, gdy chcemy wzmocnić włosy zażywamy kompleks witamin B, problemy z podwyższonym ciśnieniem – tabletki na jego obniżenie, chore gardło – syrop, gorączka – antybiotyki. Przywykliśmy do stosowania sztucznych leków i suplementów diety zawsze wtedy, gdy w naszym organizmie pojawiają się nie chciane stany. Tymczasem już nasze prababki umiały radzić sobie z wieloma schorzeniami i chorobami stosując wyłącznie pochodzące z natury składniki. Owoce, warzywa i zioła mogą stać się skuteczną metodą walki z naszymi dolegliwościami. Jeśli tylko damy im szanse i przestaniemy wierzyć w cudowne właściwości tabletek. Czytaj dalej „Zdrowie z natury”

Nowoczesne i minimalistyczne wyposażenie kuchni – AGD

Kupiłeś lub wynająłeś nowe, nieurządzone mieszkanie? Stoi przed Tobą spore wyzwanie. Kuchnia, a dokładniej cały sprzęt potrzebny do jej urządzenia to ogromny wydatek. Lepiej dobrze zaplanować przyszłe zakupy, by cieszyć się wygodnym, funkcjonalnym i pięknym pomieszczeniem, w którym oprócz wspólnego przygotowywania posiłków i ich spożywania – będzie się po prostu miło spędzać czas. W końcu kuchnia to centrum życia domowego i trzeba o nią zadbać! Nowoczesne wnętrza obecnie kojarzone są z minimalizmem. Całkiem słusznie! Eliminując niepotrzebne i zbędne rzeczy już na początku – można uzyskać dużo lepszy wizualnie efekt. Co więcej, oszczędność zauważymy, gdy na naszym koncie zostanie sporo złotówek. Zobaczcie, jakie sprzęty kupić, a jakich unikać. Czytaj dalej „Nowoczesne i minimalistyczne wyposażenie kuchni – AGD”

Jak wybrać dzbanek filtrujący?

Woda to podstawowe medium, które jest potrzebne właściwie w każdym aspekcie życia. Woda to przecież podstawa, jeśli chcemy normalnie funkcjonować. Co najważniejsze, musi być czysta. Oczywiście oczyszczenie wody wodociągowej jest na tyle duże i dokładne, że nadaje się nie tylko do celów higienicznych, ale jest także zdatna do picia. W trosce o zdrowie i swoją kieszeń Polacy przez ostatnie lata zaczęli kupować coraz więcej urządzeń filtracyjnych – butelki, dzabnki, a także baterie bezpośrednio montowane w kuchni. Jak wygląda kwestia finansowa wody przefiltrowanej w porównaniu do butelek? Ile konkretnie kosztuje dzbanek czy butelka filtracyjna? Czy urządzenia są tanie w eksploatacji i czy są ekologiczne? Czytaj dalej „Jak wybrać dzbanek filtrujący?”

Akcesoria do ekspresów ciśnieniowych – jakie wybrać?

Ekspresy do kawy już od jakiegoś czasu przestały być dobrem, na które mogły pozwolić sobie tylko restauracje i kawiarnie. Teraz większość gospodarstw domowych jest wyposażonych w półprofesjonalne ekspresy ciśnieniowe, dzięki którym można w zaciszu własnego mieszkania zakosztować aromatycznej kawy. Warto zainteresować się wyborem akcesoriów. Dzięki dobrom komplementarnym proces robienia kawy będzie dużo przyjemniejszy. Czytaj dalej „Akcesoria do ekspresów ciśnieniowych – jakie wybrać?”

Czy sprzedaż piwa domowej roboty w restauracji jest możliwa?

Piwa domowej roboty stają się coraz bardziej popularne. Ludzie nauczyli się doceniać prawdziwy smak piwa, które nie jest produkowane masowo. Dlatego też coraz częściej pytają o nie w restauracjach, knajpach i barach. Czy jest to jednak zgodne z literą prawa? Co jest potrzebne do produkcji domowego piwa? Czytaj dalej „Czy sprzedaż piwa domowej roboty w restauracji jest możliwa?”

W poszukiwaniu krakowskich knajpek

Kraków niewątpliwie należy do jednego z najbardziej urokliwych miast w Polsce. Wiele osób chętnie odwiedza rozmaite restauracje czy kawiarnie. Ich ilość może jednak przytłoczyć każdego turystę, warto więc wcześniej wybrać kilka do których bezwzględnie będziemy chcieli się udać. Czytaj dalej „W poszukiwaniu krakowskich knajpek”